Pomoc

W tym dziale znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli poniższe informacje nie rozwieją Państwa wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z naszym pracownikiem, który postara się Państwu pomóc.

 

PŁATNOŚCI

 

Jaki jest nr konta bankowego, na który mogę przelać płatność za zakupiony w sklepie towar?

Płatności za zakupione produkty realizować można bezpośrednio na nasz rachunek bankowy:

Naskers Group  Sp. z o.o.
ul. Równa 2
62-200 Gniezno
nr rachunku: 20 1050 1520 1000 0090 8088 2641 (ING)

Czy mogę otrzymać kilka faktur lub paragonów na towary z jednego zamówienia?

Jak najbardziej. Przy składaniu zamówienia w polu "Uwagi" podaj szczegółowe informacje na temat oczekiwanego sposobu zafakturowania lub zafiskalizowania towarów z zamówienia. Możesz również przesłać do nas e-mail z w/w informacjami. Mimo oddzielnych dowodów zakupu całe zamówienie zostanie wysłane w jednej paczce.

Czy mogę wymienić paragon na fakturę?

Tak, lecz jedynie w terminie 7 dni od daty zakupu (zgodnie z obowiązującymi przepisami). Nie ma możliwości wymiany paragonu na fakturę po upływie tego terminu.

W jaki sposób otrzymam fakturę Vat lub paragon przy zakupie wysyłkowym?

Oryginał faktury Vat lub paragon jest zawsze dołączony do przesyłki i znajduje się w jej wnętrzu. Należy zatem szukać tego dokumentu w kopercie lub w kartonie, w którym dostarczono przesyłkę.

Czy mogę otrzymać fakturę Vat na osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej?

Tak, jak najbardziej. Taka faktura ma postać zwykłej faktury, z tym wyjątkiem, że nie mają Państwo obowiązku w takim przypadku podawać numeru NIP. Faktura taka jest ważna zarówno z podanym NIP-em, jak i bez niego.

 

REJESTRACJA

 

Chciałbym się zarejestrować w sklepie, ale mam jedno pytanie: czy rejestracja pociąga za sobą jakieś konsekwencje?

Zarejestrowanie się nie ma żadnych "ubocznych" konsekwencji. Rejestracja w sklepie jest bezpłatna, nie zobowiązuje do zakupów w naszym sklepie, a można jej dokonać choćby po to, aby otrzymywać najświeższy newsletter informujący o nowych produktach lub konkursach organizowanych na naszych stronach.

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

Czy uważacie, że Wasz sklep jest bezpieczny?

Tak. Do tej pory zrealizowaliśmy tysiące zamówień, a nie wpłynęła żadna reklamacja o nadużycie, nieprawne wykorzystanie lub utratę danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem danych kart kredytowych. Ponadto stosujemy najnowsze technologie i specjalne procedury ochrony danych.

 

Czy moje dane są bezpieczne?

Wykorzystujemy najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony przekazywania danych (danych osobowych i danych o karcie kredytowej), jakie są w tej chwili dostępne.

 

OFERTA SKLEPU

 

Czy możecie zapakować moją paczkę na prezent?

Oczywiście! Mamy w ofercie nową, BEZPŁATNĄ usługę pakowania zakupionych towarów na prezent. To bardzo proste:

  • przy składaniu zamówienia, w koszyku, wystarczy zaznaczyć opcję „Pakowanie na prezent”;
  • pamiętaj, by poza swoim adresem wprowadzić również adres osoby, do której ma trafić przesyłka z prezentem;
  • wybrany przez Ciebie upominek zostanie owinięty w ozdobny papier;
  • do prezentu dołączamy bilecik z życzeniami; prosimy zatem w polu „uwagi” na stronie wypełniania danych wpisać treść życzeń, jakie mają znaleźć się na bileciku;
  • w paczce z prezentem nie będzie dowodu zakupu z ceną towaru – paragon lub faktura zostanie wysłana do Ciebie osobnym listem (Pocztą Polską);
  • prezent zapakujemy w większy karton i zabezpieczymy przed uszkodzeniem;
  • sugerujemy wybrać raczej inną formę płatności, niż za pobraniem, aby obdarowywana osoba nie musiała płacić za prezent przy odbiorze.

Zachęcamy do skorzystania z tej dodatkowej opcji, która zaoszczędzi czas i pozwoli zaskoczyć osobę obdarowywaną.

 

Czy cena wyświetlana przy danym produkcie obejmuje koszt dostawy?

Nie. Koszty dostawy zostaną uwzględnione w końcowym rachunku. Zobaczysz je na stronie na ostatnim etapie składania zamówienia oraz na stronie głównej sklepu internetowego Fnak.pl

 

Czy istnieje wydrukowany katalog sklepu Fnak.pl?

Nie.

 

Czy możecie cały wasz katalog wysłać e-mailem np. w Excelu?

Nie. Nasz cały katalog można obejrzeć na stronie www.fnak.pl

 

ZAMÓWIENIA

 

Złożyłem zamówienie, jednak nie otrzymałem żadnego e-maila z potwierdzeniem. Co mam zrobić?

W pierwszej kolejności prosimy o sprawdzenie katalogu SPAM w swojej skrzynce pocztowej. Jeśli również tam nie trafił żaden e-mail, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 786 223 456 w celu potwierdzenia zamówienia.

 

Czas realizacji zamówienia

Informując o czasie realizacji lub dostawy zamówienia uwzględniamy tylko dni robocze.

 

Jaki jest czas oczekiwania na zamówione towary (termin otrzymania przesyłki)?

Czas kompletowania paczki + przewidywany czas dostawy = termin otrzymania przesyłki

Na czas, po jakim paczka zostanie doręczona do klienta składa się czas, którego my potrzebujemy na jej skompletowanie i wysłanie oraz czas, który jest potrzebny firmie kurierskiej na dostarczenie przesyłki.

 

Towar dostępny

Towar tak oznaczony mamy w naszym magazynie, prawdopodobnie zdążymy wysłać go w ciągu 24 godzin (1 dzień roboczy) od chwili złożenia i potwierdzenia zamówienia. Prosimy szczególnie dokładnie sprawdzić wszystkie dane wypełniając formularz z zamówieniem - takie towary wysyłamy niemal natychmiast i może nie być już okazji, by wprowadzać zmiany.

 

Towar niedostępny (status "zapytaj sprzedawcę")

Towaru nie można w tej chwili zamówić. Staramy się podawać datę najbliższej dostawy produktu. Nie możemy jednak zagwarantować, iż dana pozycja pojawi się ponownie w sprzedaży, gdyż mogą nią nie dysponować nasi dostawcy.

 

Czas dostawy (doręczenia paczki)

Jest to czas od momentu wysłania paczki z magazynu Fnak.pl do chwili jej doręczenia przez firmę kurierską. Paczki na terenie kraju są dostarczane przesyłkami kurierskimi (zwykle w ciągu 24 godzin).

 

Czy mogę podać do dostawy adres innej osoby, która za mnie odbierze przesyłkę?

Tak, jest to nawet wskazane w przypadku, kiedy mamy uzasadnione podejrzenie, że trudno będzie kurierowi zastać nas w ciągu dnia w jednym miejscu. Jeśli mamy wtedy możliwość podania adresu kogoś z rodziny lub znajomych, kto będzie przez cały dzień dostępny pod jednym adresem - ułatwi to skuteczne doręczenie przesyłki. Należy tylko składając zamówienie podać właściwy adres dostawy oraz wskazać, że do odbioru upoważniona jest inna osoba niż zamawiający.

 

Czy mogę skontaktować się w ciągu dnia z kurierem, który dostarcza moją przesyłkę?

Tak, jest to możliwe. Wymaga to posiadania numeru listu przewozowego wysłanej przesyłki. Taki numer jest zwykle umieszczany w panelu zamówienia. Jeśli w ten sposób numer przesyłki nie dotarł, można otrzymać go od naszego doradcy. Należy wtedy w dniu dostawy zadzwonić do właściwego oddziału firmy kurierskiej, podać numer listu przewozowego, oraz poprosić o skontaktowanie z właściwym kurierem, posiadającym naszą przesyłkę. Konsultant firmy kurierskiej, z którym rozmawiamy, podejmie decyzję, czy sam przekaże właściwemu kurierowi informację która powinna do niego dotrzeć, czy poda Państwu numer telefonu bezpośrednio do kuriera.

 

KONTAKT

 

Jak się z nami skontaktować?

Wszystkie uwagi, pytania, propozycje, skargi i pochwały (a jakże!) prosimy kierować do:

Naskers Group sp. z o.o., ul. Równa 2, 62-200 Gniezno
e-mail: shop@fnak.pl 
tel: 786 223 456 w godz. 8.00-17.00 (pon.-pt.)

 

Jakie są godziny pracy sklepu?

Internetowe Biuro Obsługi Klienta naszego sklepu jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 17.00. W tych godzinach nasi doradcy są do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu i poczty e-mail.
W soboty i niedziele nie pracujemy.
Jako sklep internetowy mamy zaś tą zaletę, że nasza witryna internetowa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W każdej chwili można skorzystać z wszystkich jej funkcji, w tym zamówić towar lub wysłać do naszych doradców wiadomość.